Detektor sipotu OMRON WheezeScan

Odporúčame Novinka
 • Detektor sipotu OMRON WheezeScan
 • OMRON WheezeScan šikmo
 • OMRON WheezeScan v ruke
 • OMRON WheezeScan detekcia sipotu
 • OMRON WheezeScan s čiernovláskou
 • OMRON WheezeScan s puzdrom
 • OMRON WheezeScan Mobilná aplikácia OMRON Asthma Diary
169 s DPH / ks 140,83 € bez DPH / ks
Na sklade
Upozorní na riziko astmy u detí
Výrobca:
Obj. čislo:
o1483
EAN:
4015672111684
Bonus v cene:
3 ročná záruka na prístroj, pomoc s mobilnou aplikáciou OMRON Asthma Diary, autorizovaný servis OMRON

Detektor sipotu OMRON WheezeScan

OMRON WheezeScan je prístroj navrhnutý tak, aby pomohol rodičom odhaliť sipot u detí* s príznakmi astmy.
WheezeScan analyzuje dýchanie vášho dieťaťa, aby vám rýchlo a presne povedal, či sa pri dýchaní
vášho dieťaťa objavuje na pľúcach sipot alebo nie, čo pomáha:

 • odstrániť pochybnosti v momente sťaženého dýchania
 • zistiť, kedy a ako postupovať podľa plánu liečby svojho lekára

Rýchlosť a presnosť - OMRON WheezeScan rýchlo a presne potvrdí, či vaše dieťa sipí, alebo nie, čo vám dáva istotu pri liečbe v momente sťaženého dýchania.

Jednoduché použitie - OMRON WheezeScan je výkonný a prenosný, potvrdí, či je sipot prítomný za menej ako 30 sekúnd, čím odstráni vaše pochybnosti.

Inovatívna snímacia technológia - iba OMRON WheezeScan používa pokročilú technológiu počúvania na presné potvrdenie „sipotu“ alebo „bez sipotu“, a to aj vtedy, keď k nemu dôjde pri nízkej hlasitosti, ktorú možno nebudete bežne počuť.

Mobilná aplikácia OMRON Asthma Diary - vďaka vlastnej bezplatnej mobilnej aplikácii OMRON Asthma Diary dokáže OMRON WheezeScan viac než len presne zistiť sipot. Aplikácia vám umožňuje zaznamenávať epizódy sipotu, symptómy a spúšťače, ktoré možno zdieľať s lekárom vášho dieťaťa, aby ste mu pomohli riadiť starostlivosť o vaše dieťa. Kompatibilné s iOS 10 a vyšším a Android OS 7 a vyšším.

Cena zahŕňa: prístroj OMRON WheezeScan, 2x AAA batérie, cestovné pevné puzdro, návod, rýchla príručka

 

Sipot môže byť ťažké identifikovať
Vaše dieťa vám nemôže vždy povedať, čo si myslí alebo čo cíti. Preto, keď sa objavia problémy s dýchaním, môže byť ťažké vedieť, čo sa práve deje. Dýchavičnosť je najčastejším príznakom astmy u detí mladších ako 5 rokov, no neznie vždy rovnako. WheezeScan analyzuje dýchanie vášho dieťaťa, aby vám rýchlo a presne povedal, či vaše dieťa sipí, alebo nie.

 

Čo si myslia rodičia o OMRON WheezeScan?
„Som Marina, Emilova mama. Má dva a pol roka a pred dvoma mesiacmi mu diagnostikovali astmatické príznaky.“
"Je veľmi ťažké rozpoznať astmatický záchvat, pretože v skutočnosti začína kašľom a sipot je rozpoznaný až veľmi neskoro."

Diagnóza
Emilovi diagnostikovali alergickú astmu v ranom detstve v júni 2020. Začalo to bronchitídou v septembri 2019, nasledovalo šesť ďalších a zápal pľúc až do stanovenia diagnózy.

"V momente, keď som počul Emilovu diagnózu, bol som veľmi vystrašený a znepokojený mnohými pochybnosťami, pretože som nevedel, ako sa s touto chorobou vyrovnať."

Každodenný život s astmou
„Jeho astma už má veľký vplyv na náš každodenný život, pretože je alergická a musíme si dávať pozor, aby sme nechodili príliš do lesa. Musíme si dávať veľký pozor, aby príliš nebehal. Ale keďže sme na cestu dobre pripravení aj s núdzovým sprejom a OMRON WheezeScanom, teraz môžeme každý deň začať veľmi pokojne.“

Príprava na astmatický záchvat
„Najprv som nevedela, čo mám robiť keď dostal záchvat kašľa, pretože diagnóza ešte nebola stanovená. Ale už som tušila, že niečo nie je v poriadku. Po stanovení diagnózy som vedela, ako mám postupovať, aj s jeho núdzovým sprejom. Už viem ako riešiť tieto situácie tak, aby bol aj on pokojný.“

Detekcia astmatického záchvatu
„Je veľmi ťažké rozpoznať astmatický záchvat, pretože v skutočnosti začína kašľom a sipot je rozpoznaný až veľmi neskoro. V každom prípade nechcem podať núdzový sprej príliš skoro, ale ani nechcem, aby sipot vyprovokoval astmatický záchvat.“

"OMRON WheezeScan mi pomáha včas odhaliť Emilov sipot, aby som nemusela príliš skoro použiť núdzový sprej."

Skúsenosti s OMRON WheezeScan
„Používanie OMRON WheezeScan u malých detí je trochu náročné, ale vďaka rýchlosti funguje veľmi dobre. Ľahko sa drží, je veľmi dobrý na cestovanie a môžem ho nechať aj v škôlke, aby ho rýchlo použili.“

"Odporučila by som OMRON WheezeScan aj ostatným rodičom, pretože uľahčuje zistenie astmatického záchvatu oveľa skôr a vy môžete konať ešte rýchlejšie."

 

Čo si myslia lekári o OMRON WheezeScan?
„Sipot je medzi deťmi bežný – 2 z 5 detí majú aspoň jeden záchvat sipotu, keď dovŕšia 6 rokov. A pre rodičov aj deti je to často desivé, najmä ak ide o astmu. Ak je vášmu malému dieťaťu diagnostikovaná astma, vedieť, kedy sipí, nie je také jednoduché, ako si možno myslíte – až 3 z 5 rodičov nerozpoznajú, že malé dieťa sipí. To je problém, pretože včasné podanie správnej liečby výrazne znižuje možnosť ťažkého astmatického záchvatu. Z rovnakého dôvodu môže podávanie inhalačných liekov často „pre každý prípad“ viesť k tomu, že vaše dieťa dostane viac liekov, ako potrebuje.”
Prof. Dr. Sarah Jarvis
UK. GP, Clinical director at patient.info. Author of 6 books including “Children Health’s For Dummies”.
Resident Doctor on BBC 1’s The One Show, GMB, BBC Radio 4 and Channel 5 news.

„Výskum ukazuje, že rodičia a lekári sa zhodujú na prítomnosti sipotu iba v 45 % prípadov, čo poukazuje na naliehavú potrebu objektívnejšej identifikácie sipotu. Z tohto pohľadu prijímame vývoj zariadenia OMRON WheezeScan s nadšením, ktorý presne deteguje sipot, alebo žiadny sipot v kritickom momente, takže rodičia môžu urobiť správne rozhodnutie o liečbe.”
Prof. Dr. Wim van Aalderen
Pediatric Respiratory Medicine in the Amsterdam Medical Center, Amsterdam, The Netherlands

„Sipot je jedným z kľúčových symptómov astmatického záchvatu v jeho skorých štádiách a jedným z najčastejších symptómov u detí vo veku 5 rokov a mladších, a preto je pre správnu liečbu astmy nevyhnutná vhodná identifikácia a reakcia na symptómy sipotu.”
Prof. Dr. Kostas Priftis
Paediatrics-Paediatric Pulmonology, National and Kapodistrian University of Athens, Athens, Greece

"Sipot je najčastejším príznakom astmy u detí mladších ako 5 rokov. Ak sa rodičom podarí včas rozpoznať sipot, môžu astmatickému záchvatu predchádzať dodržiavaním liečebného plánu svojho lekára. Napriek tomu sa veľa rodičov snaží identifikovať sipot, pretože neznie vždy rovnako.”
Prof. Dr. Bulent Karadag
Pediatric Pulmonology at Marmara University, Istanbul, Turkey

„Sipot je bežným príznakom astmy u detí. Ale napriek jeho známym vlastnostiam, môže byť sipot pre rodičov ťažkým príznakom, ktorý jasne rozpoznajú, najmä u mladších detí, ktoré nie sú schopné verbálne komunikovať. Výskum ukázal, že rodičia a lekári sa na prítomnosti sipotu nezhodnú vo viac ako polovici (55 %) prípadov konzultácií.

Prístroj OMRON WheezeScan môžu používať rodičia astmatických detí na posúdenie dieťaťa, ktoré môže prejavovať skoré príznaky astmatického záchvatu. Rodičovi môže pomôcť správne identifikovať sipot a reagovať na liečbu, namiesto toho, aby čakal, či sa objavia ďalšie príznaky. Môže tiež pomôcť rodičom cítiť sa istejšie pri konzultácii s pediatrom dieťaťa.“
Dr. Zoe Williams

 

*klinické štúdie poskytujeme na vyžiadanie

Parametre

Bonus v cene: 3 ročná záruka na prístroj, pomoc s mobilnou aplikáciou OMRON Asthma Diary, autorizovaný servis OMRON

Video
Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod

Naposledy navštívené

Detektor sipotu OMRON WheezeScan

Upozorní na riziko astmy u detí
 • Svetový líder na trhu tlakomerov a inhalátorov

 • Klinicky overená presnosť prísnym testovaním významnými zdravotníckymi organizáciami
 • Lekári a lekárnici dôverujú a odporúčajú

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.